Dedolight Yeni Odaklanabilir LED Projektörleri ile Cinec Ödüllerini Aldı

Münih’te 21-­‐23 Eylül 2014 tarihlerinde düzenlenen Cinec 2014 Uluslararası Sinema Cihaz ve Teknolojileri Fuarında 23 ülkeden verilen oylar ile Aydınlatma Mühendisliği alanında Dedolight LED projektörleri ile ödül aldı. DLED serisi olarak 10W, 20W, 40W, 90W ve 250W’lık LED projektörleri fuarın ilgi odağı oldu. Ödülü Dedolight markasının yaratıcısı ve çift mercek sisteminin mucidi Dedo Weigert aldı.

OscarveEmmy ödüllü çift mercek sistemine sahip klasik seri tungsten projektörlerinden yola çıkarak hazırlanmış DLED serisi, hem ülkemizde hem de dünya çapında büyük ilgi görüyor. Aktüel setlerde akülü kullanımı ve aksesuar seçenekleri ile, stüdyolarda ise kullanım kolaylığı ve verimli ışık kaynağı olarak tercih edilmektedir. Odaklanabilir Dedolight LED projektörler, Dedolight patentli ve ödüllü "double aspheric" sistemi ile geliştirilmiştir. Yüksek CRI değerleri ile mükemmel renk skalası yakalanmış, dijital kameraların hassas ayarlarına en uygun sistem çözümü haline gelmiştir.

DLED2.1(20W), DLED4.1(40W) ve DLED9.1(90W) fansız pasif soğutma imkanı sağlarken, DLED12.1 (225W) çift soğutma kanallı sistemiyle stüdyo uygulamaları için en sessiz çalan LED projektör olma özelliğini korumaktadır.