SkyPanel 2.5 Yazılım Güncellemesi

                                                                     

 

2.5 Yazılım Güncellemesi Genel Bilgi

Uzaktan kumanda ile eşzamanlı olarak duyurulan bu güncelleme, Skypanel cihazlara yeni özellikler kazandırmakta ve uzaktan kumanda kullanımını geliştirmektedir. Yeni güncelleme beş önemli özellik getirmektedir; Master/Slave modu, genişletilmiş filtre kütüphanesi ve DMX kontrolü, XY koordinatı DMX kontrolü, düşük batarya uyarısı ve panel kilidi.

Güncelleme Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın

2.5 Yazılım Güncellemesi ile Eklenen Yeni Özellikler

Master/Slave

Bu mod ile herhangi bir Skypanel’i ana kontrol ünitesi olarak atayabilir, diğer Skypanel cihazları DMX üzerinden bu ana kontrol cihazına bağlayabilirsiniz.  Bağlı olan diğer cihazlar, ana kontrol cihazında yaptığınız tüm ayarlamalarla eş zamanlı olarak kontrol edilecektir. Bu özellik DMX ağı ve DMX masası kurulumunun pratik olmadığı ufak yapımlar için uygun bir seçenek sunar. Master/Slave özelliği, uzaktan kumanda ile birlikte kullanıldığında birbirine bağlı Skypanel’lerin tek noktadan kontrolü için uygun bir çözüm sunmaktadır.

Genişletilmiş Filtre Kütüphanesi

2.5 güncellemesi 2.0 güncellemesi ile gelen filtre kütüphanesini genişletmektedir.  700 serisi  41 adet LEE renk filtresinin eklenmesi ile Skypanel toplamda 318 renk filtresi sunmaktadır. Güncellenen filtrelerin aynı zamanda DMX protokolü de güncellenmiştir. Yeni protokol ile seçilen iki renk filtresi arasında dimleyerek geçiş ve renklerin arasında geçişin nasıl gerçekleşeceği belirlenebilmektedir.

X,Y Koordinatlı DMX

Bu DMX protokolü ile renk seçmenin yeni bir yöntemi Skypanel’e eklenmiştir. Bu özellik sayesinde CIE 1931 renk alanı içerisinden X,Y koordinatları ile istenilen renkler seçilebilir. CIE 1931 renk alanında kesin olarak adreslenmesi gereken bir renge ihtiyaç olduğunda bu mod kullanılarak istenilen sonuç elde edilebilir.

Ek Özellikler

-2.5 güncellemesi ile boş batarya ikazı özelliği Skypanel’e eklenmiştir. Kullanıcılar boş batarya ikazının ne zaman devreye gireceğini kendileri belirleyebilirler.

-Encoder butonuna 5 saniye süreyle basılı tutulduğunda Skypanel kullanıcı arayüzünü kilitleyebilir ve ayarlarının kaza ile değişmesini engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde encoder butonuna basarak kilidi kaldırabilirsiniz.

-Doygunluk (saturasyon) veya CCT ayarları yaparken büyük yazı karakterleri.

-Geliştirilmiş kullanıcı arayüzü düzeni.

-Batarya kullanımında batarya voltajı göstergesi.

Güncelleme Yükleme Talimatları

USB bellek ile güncelleme yapmak istiyorsanız FAT veya FAT32 olarak biçimlendirilmiş USB 1.0 veya USB 2.0 bir USB bellek kullanınız. Güncelleme dosyasını USB belleğin kök klasörüne yerleştirin ve Skypanel’in USB ayarını “normal” olarak değiştirin. USB belleği Skypanel’e taktığınızda cihaz bellek içinde güncelleme dosyasını arayacak ve güncelleme dosyasını bulduğu taktirde kullanıcıya güncellemeyi onaylayıp onaylamadığını soracaktır. Kullanıcı güncellemeyi onaylamak için encoder butonu ile “Yes/Evet”‘i seçerse güncelleme devam edecektir. Güncelleme bitene kadar USB bellek cihazdan çıkarılmamalıdır.

Skypanel ya da L serisi cihazları güncellemek için ALSM (ARRI Servis Yardım Programı) kullanılacaksa önce ALSM programı güncelleme için kullanılacak bilgisayara (Mac/PC) yüklenmelidir. Skypanel cihazları ethernet kablosu ile L serisi cihazları da mini-USB kablo ile bilgisayara bağlamanız gerekmektedir. Cihazınızı çalıştırıp bilgisayara bağladığınızda ALSM programı otomatik olarak cihazınızı tanıyacaktır. ALSM programı içinden “yazılım güncellemeyi” seçin ve bilgisayar ekranın solundaki pencereden güncellemek istediğiniz cihazı seçin. “Yazılım güncelle” butonuna basarak güncellemeyi başlatın. Güncelleme başladıktan sonra cihazların güç veya data bağlantılarını kesmeyin.